Hlavní obsah
 

Soutěž o nejvtipnější fotky přírody zná své letošní vítěze

Již po léta přináší soutěž Comedy Wildlife Photography Awards (CWPA) lidem zábavu díky kuriózním fotografiím přírody. Letos porotce, kteří museli projít tisíce nádherných snímků, nejvíce oslovila želva ukazující prostředníček na dotěrného potápěče.

 
Soutěž o nejvtipnější fotky přírody zná své letošní vítěze

Do letošního ročníku soutěže Comedy Wildlife Photography Awards bylo přihlášeno přes sedm tisíc fotografií z celého světa.

Některé dostaly čestné uznání, byli vyhlášeni vítězové v řadě kategorií a také jeden vítěz celkový. Tím se letos stal snímek Marka Fitzpatricka s názvem Želva Terry ukazuje prostředníček.

Fotografie pořízená u australského ostrova Lady Eliott zachycuje želvu, která vypadá, jako by se zachmuřeným výrazem potápěči sdělovala, co si o něm zhruba myslí.

„Je to úžasné vidět, jak Terry rozesmál lidi v tomhle roce obtížném pro spoustu z nás. Také je důležité, že pomohl šířit zprávu o důležitosti ochrany životního prostředí,“ uvedl vítězný fotograf Fitzpatrick.

„Držíme ploutve, aby tohle ocenění přispělo k tomu, že až ho příště potkám, bude mít Terry dobrou náladu,“ dodal se smíchem.

Právě snaha upozornit pozitivní cestou na důležitost ochrany přírody vedla profesionální fotografy Paula Joynson-Hickse and Toma Sullama k založení této soutěže. Fotografie mají přesvědčit diváky o kráse světa, ve kterém žijeme. Respektive ve kterém žijeme spolu s dalšími živočichy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků