Hlavní obsah

Souboj hasicího letadla s SUV má jasného vítěze

S požáry, které sužují oblast Kalifornie, bojují hasiči mimo jiné i ze vzduchu. Slouží jim k tomu speciální hasicí letadla, která vypouštějí látku zpomalující hoření. Co se však stane, když se čtyři tuny červeného zpomalovače potkají s automobilem? Video nyní zveřejnila agentura Reuters.

Souboj hasicího letadla s SUV má jasného vítěze

S jakou přesností a účinností dokážou letadla kalifornských hasičů shazovat zpomalovače hoření, demonstruje video, v němž se ze vzduchu snese červený prášek na starší terénní ford. Kromě toho, že cíl je zasažen naprosto přesně, auto utrpí vlivem nárazu silná poškození.

Hasiči se rozhodli video zveřejnit, aby měla veřejnost představu o tom, jaké prostředky pomáhají k uhašení ničivých požárů. Ačkoliv letadla běžně shazují do oblasti mnohem větší množství látky, pro představu účinnosti stačí pohled na zničený automobil.

Podle hasičů je také potřeba informovat, jak ničivou sílu hasební prostředek má. Těžko domýšlet následky, kdy by v pozici starého SUV byl některý z hasičů, případně další osoby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků