Hlavní obsah
 

Smutná podívaná ve lvím výběhu. Zoo ihned vymyslela několik vysvětlení

K nešťastné události došlo tento týden v zoologické zahradě v čínské provincii Che-pej. Jeden z návštěvníků natočil mrtvého lva, jehož bezvládné tělo leželo v malém rybníčku ve výběhu. Co přesně se stalo, ale není kvůli mlžení zoologické jasné.

 
Smutná podívaná ve lvím výběhu. Zoo ihned vymyslela několik vysvětlení

Po zveřejnění videa na internetu uvedl jeden z pracovníků zoologické zahrady, že zvíře na záběrech ve vodě pouze odpočívá, což je po přezkoumání záběrů krajně nepravděpodobné.

To si zřejmě uvědomilo i vedení zoo a o den později uvedlo, že lev uhynul přirozenou smrtí kvůli vysokému věku, což podle zoo údajně potvrdila pitva, informoval Daily Mail. Takovou verzi prezentoval lokální televizi také manažer zoo Wu Kuang-šu.

Video, které původní autor smazal, ale z něhož zůstaly dostupné jeho kopie, zveřejnila agentura AP, která dokonce uvedla, že se lev v rybníčku ve výběhu utopil, což měl uvést další z manažerů zoo. Verzí je však několik a není možné s jistotou určit, která je pravdivá, jelikož výpovědi jednotlivých zaměstnanců zoo se zásadně liší.

Záběry pobouřily uživatele na sociálních sítích, kde se video začalo hojně šířit. Někteří z nich volají po uzavření zoologické zahrady, kde údajně nemají zvířata zajištěn důstojný život.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků