Hlavní obsah

Smolný moment pro paraglidistu: Musel přistát na kruhovém objezdu uprostřed dopravy

Když máte smůlu a nechytíte ty správné vzdušné proudy, není let na paraglidovém křídle žádná legrace. Své by o tom mohl říci armádní pilot Mark Huneycutt, kterého počasí donutilo přistát uprostřed kruhového objezdu v rušném jihokorejském městě Porjongu.

Smolný moment pro paraglidistu: Musel přistát na kruhovém objezdu uprostřed dopravy

Mark Huneycutt je americký armádní pilot a na paraglidovém křídle letěl nad městem Porjong v Jižní Koreji, když ho počasí donutilo najít si neobvyklé místo přistání.

Sedmadvacetiletému paraglidistovi se podařilo dosáhnout velkého travnatého kruhového objezdu, kde si mohl sbalit náčiní a jít se najíst do nějaké restaurace v okolí.

„Po vzletu z nedalekého kopce se mi nepodařilo chytit dostatek vzdušných proudů, abych se vrátil do normální přistávací zóny, takže jsem musel začít zvažovat další možnosti,“ popsal Mark Huneycutt svůj kousek.

Podle svých slov měl dokonce na výběr. „Byly tam i další plochá místa, jako jsou střechy a stavební plochy, ale kruhový objezd mi přišel jako ta nejbezpečnější varianta,“ zhodnotil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků