Hlavní obsah
 

Sladká sběratelka vlastní jedinečné kousky

Pokud jste milovníky sladkého, pak vás zřejmě zaujme sbírka 43leté Britky Ali Smithové. Ta sbírá už dvě desítky let sladkosti všeho druhu. Ve svém inventáři má mnoho vzácných kousků z limitovaných edicí, které se datují až do osmdesátých let minulého století.

 
Sladká sběratelka vlastní jedinečné kousky

Ve sbírce nechybí prakticky nic. Čokoládové tyčinky, bonbony, oříšky, sušenky, ale třeba taky bramborové lupínky s podivnými příchutěmi. To všechno sbírá Smithová, matka z anglického Sheffieldu, už dvě desítky let.

Všechno začalo, když na konci devadesátých let minulého století dostala žena jako dárek krabici se speciálními druhy čokolád. Od té doby se sbírka pravidelně rozrůstá.

Na výběr má Smithová z opravdu velkého množství cukrovinek.

Foto: Profimedia.cz

Celkem vlastní Smithová zhruba 250 jedinečných limitovaných edicí výrobků nejrůznějších druhů. Z krabice pod postelí dokonce vytahuje speciální tyčinku Marathon, předchůdkyni dnešní známé cukrovinky z roku 1982, kterou přede dvěma desítkami let koupila za zhruba 25 liber (740 korun).

A protože sama sběratelka si sladké dá ráda, většinu výrobků ve sbírce má dvakrát, aby chuť nezkazila hodnotu sbírky, v níž kromě sladkostí nechybí třeba ani speciální plechovka s fazolemi či zelený kečup.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků