Hlavní obsah
Školák se před matkou schoval na římse v 11. patře Foto: Profimedia.cz

Školák riskoval život, aby nemusel psát domácí úkol

Dvanáctiletý školák z čínského města I-pin v pondělí vylezl na římsu v jedenáctém patře obytného domu, aby se schoval před svou matkou. Ta ho totiž během třídenních prázdnin nutila do domácího úkolu, chlapec to ale odmítal, uvedla čínská média.

Školák se před matkou schoval na římse v 11. patře Foto: Profimedia.cz
Školák riskoval život, aby nemusel psát domácí úkol

Matka podle policie chlapce vzbudila v osm ráno, její syn ale nereagoval a spal dál. Pak se začal bát nazlobené reakce matky a v pokoji se zamkl. Žena šla pro druhý klíč, což chlapce vystrašilo a vylezl ven na římsu.

„Jeho matka se o něj bála a několikrát se ho pokusila vytáhnout zpět, ale bez úspěchu,“ řekl serveru Shanghaiist člen bezpečnostní stráže, která v bytovém komplexu zajišťuje ostrahu.

Po dvouhodinovém přesvědčování se nechal zajistit a vytáhnout na balkón

Foto: Profimedia.cz

Strážce okamžitě zavolal policii, na místo dorazili i hasiči. Jakmile se ale k hochovi přiblížili, aby ho zajistili, posunul se na římse ještě dál. Trvalo dvě hodiny, než ho policisté a příbuzní přesvědčili, aby se nechal zajistit lanem a vytáhnout na balkón.

Policie podle serveru Global Times matku později zadržela. Chlapec se jí prý tak bál proto, že ho bila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků