Hlavní obsah
Skok pumy přes skupinu lidí bude zapsán do nově připravované knihy rekordů. Foto: PRÁVO - Miroslav Homola

Vítězem oficiálního mistrovství skoku z nejvyšší budovy světa dvojčat Petronas se stal 29letý Australan Dwain Weston. Prvenství vybojoval mezi 57 závodníky z celého světa. Dwain se účastnil netradičního mistrovství již po třetí.

Skok pumy přes skupinu lidí bude zapsán do nově připravované knihy rekordů. Foto: PRÁVO - Miroslav Homola
Skoky z mrakodrapu bez zranění

Odvážlivec, jenž jinak pracuje jako počítačový specialista, si za svůj triumf odnesl šek na 5500 dolarů (asi 165 tis. Kč). Druhý v pořadí byl loňský vítěz 34letý Johnny Winkelkotter pracující jako instruktor parašutismu v americkém městě Salt Like City. Bronzovu medaili získal Nenad Pesult z Chorvatska.

Závodníci získávali v průběhu soutěže body za ´čistotu´ seskoku z dvojčat Petronas měřících 452 metrů,za provedení letu bez padáku, který musel trvat nejméně 4 vteřiny, iza hladké přistání. Během svého vzdušného putování minuli 73 poschodí, budova samotná je ještě 15 pater vyšší.

Nejvíce účastníků do netradiční soutěže vyslaly Rakousko, Belgie, Finsko, Německo, Japonsko, Malajsie, Nový Zéland, Norsko, Rusko, Švédsko a Švýcarsko. V pořadí třetí ročník se obešel bez zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků