Hlavní obsah
Foto: Rudolf Staněk

Sharon Stoneová začíná po nemoci nový život

Sharon Stoneová, která se stala hvězdou díky filmu Základní instinkt, se vrací na hollywoodskou scénu poté, co se zotavila z nebezpečného onemocnění mozkových cév. Kvůli němu musela v roce 2001 odejít ze záře reflektorů.

Foto: Rudolf Staněk
Sharon Stoneová začíná po nemoci nový život

Stoneová, jež často vítězila v anketách o sexuálně nejpřitažlivější hvězdu Hollywoodu, je nyní zpátky v plné síle i s dvouletým batoletem na krku. Kvůli filmu Mika Figgise Cold Creek Manor (Panství chladné zátoky) obětovala svůj image "špatné holky".

"Nový film mi nabídl zcela nové možnosti, protože normálně hraji potvoru a teď hraji ženskou, kterou je třeba nahánět," uvedla Stoneová pro agenturu Reuters. "Je to vyčerpávající! Musím chodit v dešti, nechat se házet do studní a podrobovat se honičkám se sekerou," smála se Stoneová, jejíž výslechová scéna ze Základního instinktu vyvolala vášnivou debatu o tom, jestli na sobě při choulostivém záběru měla nějaké spodní prádlo.

Tajemné návraty

Nový film, v němž hraje rovněž Dennis Quaid, by měl být v USA uveden do kin na počátku podzimu, "v jednom z těch děsivých období, kdy začíná být zima," říká čtyřiačtyřicetiletá herečka. Cold Creek Manor je thriller o páru, který zakoupí venkovský dům na severním okraji New Yorku, aby náhle zjistil, že duševně narušený předchozí vlastník ho chce získat zpátky.

Film byl natáčen v jednom domě v Kanadě, do něhož se podle Stoneové jeho skuteční předchozí vlastníci rovněž zvláštním způsobem navraceli. "Pokaždé měl někdo ze štábu pocit, že někoho zahlédl nebo že se samy od sebe otevřely dveře, a my jsme zjistili, že všechny tyhle hloupé nesmysly se pak staly v tom filmu, který jsme tam točili," vyprávěla Stoneová.

Prostředek k uspořádání života

Dodala, že rezignace na image ženského vampa neznamená reflexi její povahy, ale pouze prostředek, jak si uspořádat život. V dobách Základního instinktu prý nemusela být hodná a dobrá a nedělat chyby. "Mohla jsem běžet po ulici nahá, s hořícími vlasy a nikdo to nepovažoval za divné. Myslím, že bude zábavné představovat image někoho, kdo kdysi dělal špatné věci, takže novináři nebudou s to mě zastihnout při něčem nepatřičném a navážet se do mě."

V září roku 2001, když začala trpět silnými bolestmi hlavy, byla Stoneová převezena do jedné z kalifornských nemocnic. Lékaři nemoc identifikovali jako typ často smrtelného krvácení do mozku. Nyní se bývalá modelka a dívka ze stránek Playboye ukazuje v šatech od Versaceho a dělá si sama ze sebe legraci. "Na filmovém festivalu v Cannes jsem si oblékla šaty s leopardím vzorem, doplnila jsem to sandály a bílou blůzou, z čehož jsem udělala intelektuální vtípek," dodává Stoneová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků