Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Šestiletý chlapec si vyrazil autem pro čínu, ujel pět kilometrů

K neobvyklému případu musela v sobotu vyjet policie v americkém Michiganu. Řidiči tam na silnici zastavili malého chlapce, který si vzal vůz svých rodičů a chtěl si dojet pro jídlo do čínské restaurace. Podařilo se mu ujet pět kilometrů.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Šestiletý chlapec si vyrazil autem pro čínu, ujel pět kilometrů

Šestiletý chlapec ukořistil rodinný Ford Taurus kolem půl osmé ráno, když jeho rodiče ještě spali. Jeho cílem původně byla čínská restaurace, kde byl s nimi předchozí večer. Na silnici v tu dobu nebyl velký provoz, do nikoho tak nenaboural. Pouze trefil dopravní značku a poničil nárazník. Později toto poškození svedl na svého otce.

Na silnici se pochopitelně pohyboval naprosto nevyzpytatelně. Ostatní řidiči, kteří si všimli, že za volantem sedí dítě, mu proto zablokovali cestu a zavolali policii. „Otevřel jsem dveře a zeptal se ho, co dělá. Řekl mi, že jel s autem na opravu do servisu,“ řekl policista Karl Sapp z okresu Lapeer County.

Chlapec policistům řekl, že řízení odkoukal od svého otce, který poté přijel a svého syna odvezl i s autem zpět domů. Zatím nebylo zveřejněno, zda policisté vznesou nějaká obvinění.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků