Hlavní obsah
Lesy v horské oblasti severně od Los Angeles Foto: Profimedia.cz

Senior se vydal na výšlap, týden bloudil v horách

Dlouhých sedm dní strávil v divočině v horských lesích severně od Los Angeles 73letý senior Eugen Jo. Poté, co se oddělil od turistické výpravy, ztratil ostatní z dohledu a do pátrání musely být zapojeny desítky lidí.

Lesy v horské oblasti severně od Los Angeles Foto: Profimedia.cz
Senior se vydal na výšlap, týden bloudil v horách

Jo se ztratil 22. června cestou na horu Mount Waterman ležící ve výšce zhruba 2500 metrů nad mořem. Poté, co se oddělil od ostatních turistů, zůstal v kalifornských lesích uvězněný na dalších sedm dní.

Po dobou bloudění měl Jo štěstí na počasí. Teploty byly příjemné a muži se rovněž povedlo dostat se k potoku, který posloužil jako zásobárna vody. Hůř na tom byl Jo s jídlem. Zásoby vydržely pouze dva dny, pět dní byl senior o hladu.

Do pátrání po ztraceném turistovi se zapojilo přibližně 70 osob, kterým se v sobotu dopoledne povedlo vyčerpaného, ale živého muže objevit. Jo byl podle záchranářů docela ve formě a byl schopný "sám jít a diskutovat".

Posádka vrtulníku transportovala muže do nemocnice, žádné závažnější zranění si ale muž, jenž je i přes pokročilejší věk v dobré kondici, nepřivodil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků