Hlavní obsah

Sebevrah skočil v chilské zoo do výběhu lvů, dvě šelmy kvůli němu zastřelili

Mladý muž v Chile se rozhodl spáchat sebevraždu tak, že se nechá roztrhat lvy v zoologické zahradě. Dobrovolně vstoupil do jejich výběhu, chovatelé ale dvě zvířata zastřelili, aby mu zachránili život. Mladý Chilan je ve vážném stavu v nemocnici, uvedla agentura AP.

Sebevrah skočil v chilské zoo do výběhu lvů, dvě šelmy kvůli němu zastřelili

Neobvyklý incident se odehrál v sobotu v zoo v metropoli Santiago de Chile. Dvacetiletý muž se tam za přihlížení dalších návštěvníků svlékl a vlezl do výběhu šelem. Zvířata ho napadla a způsobila mu vážná zranění, nakonec jej ale nezabila, protože chovatelé lvy včas zastřelili. Policie později našla v oblečení sebevražedný vzkaz.

"Zoo má zavedený bezpečnostní protokol, protože životy návštěvníků jsou pro nás prioritou," uvedla ředitelka zahrady Alejandra Montalvaová. Podle ní museli chovatelé jednat rychle, a protože neměli k dispozici dostatečně účinné uspávací prostředky, nezbývalo jim než samce a samici lva zastřelit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků