Hlavní obsah

Samice delfína porodila přímo před zraky ošetřovatelů

V americkém zvířecím zábavním parku v San Diegu mají nový přírůstek, mládě delfína skákavého. Narodilo se po 12měsíčním těhotenství matky Sadie a vážilo lehce přes 18 kilogramů. Trenéři i veterináři potvrdili, že vše proběhlo v pořádku a bez závažnějších komplikací.

Samice delfína porodila přímo před zraky ošetřovatelů

Narození malého delfína označil zábavní park za 80. úspěšný porod přímo v jejich delfináriu. Ihned po narození se mládě k matce připojilo a spolu plavali po celý den. Podle veterinářů bude možné určit pohlaví mláděte až během několika týdnů.

Třináctiletá Sadie porodila svého prvního potomka v roce 2009, dostal jméno Kailani Koa.

Delfín skákavý je známý druh kytovce, který je často chován v delfináriích po celém světě. Jeho velikost se pohybuje okolo dvou a půl až čtyř metrů. Váží přibližně 150 - 200 kilogramů a dožívá se až 36 let.

Zábavní park Sea World v San Diegu patří mezi nejvyhlášenější parky světa, kde se může veřejnost setkat s řadou mořských tvorů a strávit v jejich společnosti celý den. Ročně park navštíví až šest miliónů lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků