Hlavní obsah
Tuleň kuželozubý (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Rybáře na pláži napadli tuleni

Britský rybář si v pátek večer vyrazil na lov ryb poblíž útesu Greenstane v jihovýchodním Skotsku. Loveným se však nakonec stal on sám. Narazil totiž na kolonii zhruba padesáti tuleňů kuželozubých, kteří ho napadli. Podchlazeného muže vysvobodila až po několika hodinách pobřežní hlídka.

Tuleň kuželozubý (ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Rybáře na pláži napadli tuleni

Největším rybářovým problémem bylo, že se v kolonii nacházela spousta mláďat. Jakmile dospělí tuleni muže uviděli, okamžitě začali chránit svoje teritorium. Ve snaze uprchnout před agresivními zvířaty začal muž šplhat po útesu nahoru. Uvedla to agentura AP s odvoláním na zprávu britské pobřežní hlídky.

Až na vrchol se mu však vyšplhat nepodařilo a zůstal uvězněn na skále. Naštěstí měl u sebe mobil, a tak si dokázal zavolat pomoc. Pobřežní hlídka na místo dorazila během dvaceti minut. Dostat muže do bezpečí se jim však podařilo až po dalších dvou hodinách.

Záchranná operace

Foto: Maritime and Coastguard Agency

Pobřežní hlídka k tomu využila záchranný člun, který rychle přijel ke břehu obsazenému naštvanými tuleni a rychle muže odvezl. S mírným podchlazením byl následně rybář transportován do nemocnice.

„Každý, kdo se setká s tuleněm nebo s celou kolonií tuleňů, by měl rychle utéct při prvních příznacích toho, že jsou zvířata rozrušená. Agresivní chování není u tuleňů běžné a v tomto případě si pouze chránili své přirozené prostředí a své mladé,“ vysvětlil šéf pobřežní hlídky Jonathan Mustard.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků