Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ryba vyskočila z vody a probodla překvapenému rybáři krk

Obrovské štěstí v neštěstí měl mladý indonéský rybář Muhammad Idul. Během jedné z rybářských výprav se ryba zvaná jehlice vymrštila z vody a probodla překvapenému mladíkovi krk. Díky rychlé reakci jeho kamaráda a úspěšnému zásahu chirurgů mladík přežil. Informovala o tom BBC.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ryba vyskočila z vody a probodla překvapenému rybáři krk

Sobotní rybářský výlet s kamarádem Sardim rozhodně neskončil tak, jak si mladý Muhammad Idul představoval. Nechtěně se však stal celebritou a fotky ryby zabodnuté do jeho krku se šíří internetem.

„Sardi plul napřed na svém člunu, já za ním vyrazil na jiném o něco později,“ uvedl v rozhovoru s BBC Idul. Když byli oba přátelé zhruba pět set metrů od břehu, Sardi zapnul světla člunu.

Ostré světlo však podráždilo rybu zvanou jehlice v blízkosti Idulova člunu. Vymrštila se z vody a zabodla se mladíkovi do krku. Jehlice se nejmenují jehlice pro nic za nic. Tyto masožravé ryby mají dlouhé čelisti na konci zašpičatělé. Ryba probodla Idulovi krk pod čelistí a v důsledku prudkého skoku se její jehlicovitá tlama zastavila až těsně pod lebkou.

Ochromený Idul spadl ze člunu do temné vody. Zhruba 75 centimetrů dlouhá jehlice se navíc sebou vší silou mrskala, jak se snažila vyprostit, a smýkala zoufalým rybářem ve vodě sem a tam. Mladíkovi se nakonec podařilo rybu chytit. Sardi pak zabránil svému vyděšenému příteli, aby si rybu z krku vytáhl. Krvácení by totiž pak nejspíš už nebyli schopni zastavit.

Příště si dám pozor na světlo, říká mladík

Kamarádům se podařilo dostat na břeh. Idulovi rodiče okamžitě převezli chlapce do nemocnice v Bau-bau vzdálené zhruba hodinu a půl cesty. Tam byli lékaři schopni rybu pouze odříznout. Čelisti v krku mladíkovi museli nechat, protože nebyli dostatečně vybaveni na takovou chirurgickou operaci.

Následoval převoz do podstatně větší nemocnice v Makssaru. Tamní doktory chlapec s rybou v krku šokoval, ovšem vybaveni už byli dobře. Během hodinové operace se specialistům podařilo čelisti vytáhnout a ránu zašít. Operace proběhla úspěšně.

Muhammad Idul je v pořádku. Rána ho prý nebolí, jen nemůže pořádně otáčet hlavou. Podle ředitele nemocnice zůstane mladík ještě několik dní na pozorování. Idul se těší, až bude znova rybařit, jen už ví, na co si dávat pozor. „Jehlice nesnáší světlo, proto vyskočila a probodla mě,“ uzavřel v rozhovoru pro BBC.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků