Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Rus močil na transformátor, vyhodil proud ve čtvrti a utrpěl popáleniny

Obyvatelé jedné ulice Novosibirska „nejprve uslyšeli hřmění, pak cosi bouchlo, v domech zhasla světla a ulicí se neslo nelidské úpění”, vylíčil ruský tisk událost, která se dostala i do policejních svodek ze sibiřského velkoměsta. V jedné ze čtvrtí, nesoucí dodnes název Sovětská, se nejmenovaný muž vymočil na transformátor.

Foto: Profimedia.cz
Rus močil na transformátor, vyhodil proud ve čtvrti a utrpěl popáleniny

Výsledkem byl zkrat, který ponořil do temnot šest domů, a těžké popáleniny muže, který si místo k úlevě vybral tak nevhodně.

"Nejdříve jsme si mysleli, že nastal výbuch, ale došlo ke zkratu," řekl listu Komsomolskaja pravda místní náčelník civilní obrany Jurij Perjazev.

Není prý známo, zda močící muž byl opilý, anebo střízlivý, každopádně ale nedbal výstrah před nebezpečím. "Člověk s jistou životní zkušeností by si měl uvědomovat, že se takovým chováním ocitá na hraně mezi životem a smrtí," konstatoval náčelník.

Sanitka na místo dorazila během deseti minut, elektrikářům však trvalo několik hodin, než dali vše do pořádku.

Sedmadvacetiletý muž podle policejní mluvčí skončil v péči lékařů s popáleninami třetího až čtvrtého stupně na přibližně třetině těla.

V regionu nejde o ojedinělý případ. Letos v květnu odstřihl od elektřiny celé město Berdsk opilec, který vylezl na stožár vysokého napětí a inkasoval zásah proudu o napětí 110 000 voltů. Podle rozhlasu slezl až poté, co mu byl slíben koňak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků