Hlavní obsah
 

Riskovali vlastní život kvůli záchraně nevidomého, který spadnul do kolejiště

Také si někdy pokládáte otázku, jak byste se asi zachovali ve chvíli, kdy někomu hrozí bezprostřední nebezpečí? Pak pro vás jistě bude inspirativní reakce kolemjdoucích, kteří neváhali a nasadili vlastní život, aby pomohli zrakově postiženému muži, jenž spadnul z nástupiště do kolejiště v centru Atlanty. Vytáhli ho pouhých pár sekund před tím, než přijel vlak.

 
Riskovali vlastní život kvůli záchraně nevidomého, který spadnul do kolejiště

„Mám zlomenou nohu!“ křičí na videu zrakově postižený muž a svírá slepeckou hůl. To už jej ale dva kolemjdoucí „záchranáři“ zvedají do bezpečí zpět na nástupiště. Pomohli i muž a žena stojící na plošině, kteří slepce popadli v podpaží a vytáhli nahoru.

„Věděl jsem, že musím něco rychle udělat. Pustil jsem tašku a seskočil na koleje. Další přihlížející seskočil také. Muže jsme nadzvedli, kývli na sebe a pak ho vysadili nahoru,“ sdělil Daniel Summers, jeden ze statečných mužů. Několik sekund poté přiběhli policisté.

„Nebyl jsem první, kdo tam byl, ale byl jsem první, kdo zareagoval,“ dodal zachránce.

Erik Burton, mluvčí atlantské metropolitní hromadné dopravy, sdělil agentuře AP, že se incident odehrál ve čtvrtek kolem osmé hodiny. Zraněný muž byl převezen do nemocnice. Jeho jméno ani současný stav není znám.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků