Hlavní obsah

Řidič autobusu málem přišel o hlavu, přední sklo prorazil sloup

Čínský řidič autobusu Č'-chao Mao je oslavován jako hrdina po pondělní nehodě, která se jen díky jeho duchapřítomnosti nezměnila v tragédii. Během jízdy mu totiž projel předním sklem sloup veřejného osvětlení. Přesto, že mu málem urazil hlavu, stačil autobus zastavit a ochránit všechny cestující, uvedla agentura Reuters.

Řidič autobusu málem přišel o hlavu, přední sklo prorazil sloup

Dramatický okamžik, který se odehrál v Ťiang-šanu na východě země, zachytila kamera na palubě autobusu. Krátce před střetem je vidět, že se řidič s někým baví. Blížící se nebezpečí spatřil na poslední chvíli, ale přesto stihl zareagovat.

V okamžiku, kdy obrovský sloup prorazil přední sklo, se Mao stačil sklonit na stranu a unikl tak smrtelnému nárazu. Lampa ho však zasáhla do levé části těla a on skončil s natrženou slezinou.

„Chtěl jsem jen zastavit autobus. Neviděl jsem na cestu, ale snažil jsem se s ním zajet ke krajnici. Pak se zastavil o zábradlí,“ popsal řidič. Lampa, která prošpikovala autobus skrz na skrz, spadla poté, co byla zasažena při jiné dopravní nehodě.

Řidič se ze zranění zotavuje v nemocnici. Všech 26 cestujících ale dostal do bezpečí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků