Hlavní obsah
 

Půltunový Myšák, který zabil při býčích zápasech tři lidi, uhynul

Nejobávanější španělský býk, který při tradičních španělských bězích s býky či amatérských býčích zápasech v aréně zabil tři lidi a desítky dalších zranil, uhynul. Informoval o tom v pondělí jeho majitel, který chce svého půltunového býka jménem Ratón (Myšák) balzamovat a vystavit v muzeu, napsala agentura AFP.

 
Půltunový Myšák, který zabil při býčích zápasech tři lidi, uhynul

"Všechno se to seběhlo během čtyřiadvaceti hodin. Našli jsme ho trochu nemocného, dali jsme mu antibiotika, ale v neděli odpoledne zemřel," řekl AFP majitel býka Gregorio de Jesús, který svůj býčí postrach choval na farmě ve východošpanělské oblasti Valencie.

Černý býk s výraznou trojúhelníkovou bílou značkou na čele dostal své jméno, protože když se před třinácti roky narodil, byl příliš malý. Ale vyrostl do obávaného půltunového tvora, jehož výkony při amatérských býčích zápasech z něj udělaly legendu i tahák pro diváky.

Ratón zabil tři muže v letech 2005, 2006 a 2011, uvedl de Jesús, který si za každé jeho vystoupení počítal zhruba 10.000 eur (asi 250.000 korun). Poslední oběť si připsal během zápolení s býky pořádaném ve městě Xativa ve Valencii.

Ve hře bylo klonování

Tyto akce se pořádají v mnoha španělských městech a býci jsou při nich vypouštěni do arény nebo do ulic, kde mladí muži dokazují svou odvahu tím, že zkoušejí, jak blízko se k nim dokážou dostat, aniž by utrpěli zranění. Na rozdíl od koridy nekončí zabitím býka, ale příležitostně při nich přicházejí k úhoně lidé. Nejslavnější běh s býky se koná každý červenec v severošpanělském městě Pamplona.

Veterináři odebrali z uhynulého býka vzorky krve, aby zjistili, nač zemřel. Mohlo jít ale jen o stáří; jeho věk by totiž odpovídal lidským 80 nebo 90 letům. De Jesús uvedl, že v jednu dobu uvažoval o tom, že by Ratóna nechal naklonovat, ale nikdy se k tomu nedostal. Nyní vkládá velké naděje do dalšího ze svých býků, kterého pojmenoval Ratoncito (Myšáček).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků