Hlavní obsah

První létající automobil na světě se úspěšně vznesl

Po desítky let si někteří stěžovali na potupné zacházení při komerčních letech a na nepříjemné podmínky v letadlech celkově. Tomu však může být díky novému vynálezu konec, jeho první testy se totiž povedly na výbornou. Automobil křížený s letadlem zvaný Terrafugia Transition by mohl být řešením i pro ty nejnáročnější.

První létající automobil na světě se úspěšně vznesl

Pokud vás někdy sezení v letadle mezi stovkami dalšími lidí otravovalo a říkali jste si: "Raději bych seděl ve svém autě," tak brzy možná budete mít příležitost. Značka Terrafugia vyrobila dvoumístný přístroj zvaný Transition, který se umí během 30 vteřin změnit z nehezkého automobilu na miniaturní soukromé letadlo.

Maximální rychlost letadla se pohybuje okolo 180 km/h a létající auto se tak skutečně stává realitou. Přestože je otázkou, jaké by asi platily zákony a dopravní omezení ve vzduchu, zatím to asi řešit nemusíme. Z ceny nového přístroje vám totiž zřejmě poklesne čelist. Přijde na čtyři milióny korun.

:. Animace: Z letadla za pár vteřin auto

Řidič vozidla však musí mít také pilotní licenci. Pokud tedy budete i nadále létat ve zcela naplněných letadlech, všichni to asi pochopí.

Anketa
Koupili byste si tento stroj, kdyby stál pouze 500 tisíc korun?
ano, využil bych ho
27.8 %
zvážil bych to, je to praktické
27.2 %
ne, je to zbytečné
45 %
Celkem hlasovalo 7611 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků