Hlavní obsah
 

Prodavač postříkal zloděje sprejem na medvědy, jeho manželka ho pak zkopala

Do krámku čínského obchodníka Janga Čena v kanadské Ottawě vrazili v úterý v noci dva ozbrojení lupiči. I když na muže mířili noži, muž se nezalekl a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Proti zlodějům použil sprej na plašení medvědů. Jednoho z lupičů, kterému se nepodařilo utéct, pak ještě surově zkopala obchodníkova manželka.

 
Prodavač postříkal zloděje sprejem na medvědy, jeho manželka ho pak zkopala

Jang Čen se okolo půl jedenácté večer právě chystal zavírat svůj obchod, když dovnitř vpadli dva muži v maskách, namířili proti němu nože a požadovali tržbu z pokladny. I když měl Čen velký strach, rozhodl se lupičům vzdorovat.

"Potřeboval jsem najít cokoliv, co by mě ochránilo, nemohl jsem použít tužku, že?“ řekl s úsměvem Čen serveru Toronto Sun. V tu chvíli mu došlo, že má v kumbálu vedle pultu už léta pepřový sprej proti medvědům, který dosud nikdy nepoužil. Rozhodl se tedy vyzkoušet si ho na lupičích.

Zatímco jednomu z mužů se po zásahu sprejem podařilo utéct, druhého majitel obchodu zachytil, když se snažil přelézt pult, a uštědřil mu ještě několik ran na zadek. V tu chvíli už na místo dorazila Čenova manželka Liung Pi, která právě byla v bytě přímo nad obchodem. I ta se záhy přidala k bití dopadeného lupiče, kterému dala několik kopanců do hlavy a zad. Spolu s příchozím zákazníkem pak pár držel zloděje až do příjezdu policie.

Prvního lupiče zadrželi policisté na místě, druhého o chvíli později. Oba čelí obvinění z loupeže, maskování a držení zbraně. "Nenávidím lupiče. Udělali jsme správnou věc. Zloději nejdřív přišli vykrást náš obchod a pak možná zabít mého manžela. Já jen bránila sebe a svou rodinu,“ okomentovala své počínání Liung Pi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků