Hlavní obsah
Výstavní sál Malé scény, zaplněný fantazií a krásou s pestrou škálou barev různých tvarů okrasných i užitkových předmětů, vítal návštěvníky vernisáže. Foto: Stanislava Dvořáková

Proces s Jacksonem kvůli zneužívání začíná

Až dvacet let vězení a zařazení do úředního seznamu sexuálních deviantů hrozí v případě prokázání viny popové hvězdě Michaelu Jacksonovi za zneužívání nezletilých v procesu číslo 1133603, který v pondělí začíná v kalifornském městě Santa Maria.

Výstavní sál Malé scény, zaplněný fantazií a krásou s pestrou škálou barev různých tvarů okrasných i užitkových předmětů, vítal návštěvníky vernisáže. Foto: Stanislava Dvořáková
Proces s Jacksonem kvůli zneužívání začíná

Americká média ho pokřtila na proces 21. století". Král popu čelí sérii obvinění, že na svém ranči Neverland opíjel a sexuálně zneužíval nezletilé chlapce a poté se snažil svědky a oběti uplatit.

Jackson všech deset bodů žaloby odmítl a obhajoba věří, že bude obžaloby zcela zproštěn. Dnešek v soudní síni ale zřejmě nebude nijak dramatický: šestačtyřicetiletý Jackson sice musí usednout na lavici obžalovaných, ale soudce Rodney Melville začne pouze výběrem dvanácti porotců a osmi náhradníků. Dnes se představí prvních 750 z celkem čtyř tisíc kandidátů.

Výslechy svědků přijdou na pořad až za měsíc a rozsudek se očekává nejdřív na přelomu jara a léta.

Už v pátek ale soudce rozhodl ve prospěch obžaloby, aby porotě byl jako jeden z důkazů promítnut dokument britského novináře Martina Bashira Život s Michaelem Jacksonem, v němž zpěvák obhajuje to, že spal s dětmi v jedné posteli.

Obhájci byli ostře proti s tím, že snímek je zavádějící a navíc ukazuje nahá chlapecká těla. Film v produkci BBC se stal prodejním hitem: koupily ho televize 120 zemí.

Obhájci odmítali - rovněž marně - zahrnout mezi důkazy údajně zpěvákovy pornografické časopisy, jež policie na ranči zabavila. Ty prý mohly patřit někomu z desítek zaměstnanců. Obhajobě zase soud vyšel týž den vstříc v souhlasu s předvoláním klíčového svědka - chlapce, jejž měl Jackson opít a zneužít. Ten je zatím před dotěrností novinářů chráněn smyšleným jménem John Doe a spolu s bratrem žije pod cizí identitou na neznámém místě. On i jeho mladší bratr mají před výslechem přísahat na bibli. Rovněž Bashir má svědčit osobně.

Do Santa Marie se sjely stovky novinářů, některé televizní stanice hodlají proces vysílat v přímém přenosu. Do města dorazily také zástupy zpěvákových obdivovatelů z celého světa. Oděni v symbolickou bílou barvu čistoty hodlají demonstrovat své nezvratitelné přesvědčení o Jacksonově nevině.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků