Hlavní obsah
Princ Williams s Kate Middletonovou Foto: Profimedia.cz

Princ William se ožení zřejmě v roce 2012

Svatba britského korunního prince Williama bude bezpochybně velkou událostí. O sňatku nebude rozhodovat sám se snoubenkou Kate Middletonovou. Rozhodující slovo bude mít jeho babička Alžběta II. Proslýchá se, že královna uvažuje o roku 2010, kdy sama oslaví diamantovou svatbu.

Princ Williams s Kate Middletonovou Foto: Profimedia.cz
Princ William se ožení zřejmě v roce 2012

Šedesát let po Phillipově boku prý hodlá uctít mladou láskou. Nedovolí, aby ji její jubileum příliš vysilovalo, proto touží spojit oboje události. Tvrdí to zdroj deníku Daily Mail pracující v Buckinghamském paláci.

Svatba jako kompromis oslavy diamantové svatby

„Nic není pevně stanoveno, ale o datu 2012 se uvažuje a mluví se o tom. Královna prohlásila, že nechce být v roce svého jubilea přetěžována. Královská svatba by byla dokonalým kompromisem, jak vrhnout příznivé světlo na královskou rodinu, ale přitom by nemusela nést veškerou tíhu…

Královna rozhodne, zda se William a Kate vezmou v roce 2012, nebo rok předtím, ale ona jim vystrojí úžasnou slavnost. Toho roku bude Británie i královská rodina na světovém jevišti,“ uvedl zdroj z Londýna.

William na svatbu nespěchá

A Williamovi datum vyhovuje, protože prý sám na svatbu nijak nespěchá. „V roce diamantové svatby a olympiády v Londýně to bude rušný rok, ovšem svatba trvá jediný den a snadno se někam do kalendáře umístí. Skvěle se to bude hodit, když Williama a Kate představí jako budoucího krále a královnu,“ cituje zdroj dále Daily Mail.

Svatba v roce 2012 je pravděpodobná také kvůli faktu, že v té době ukončí William svou službu u vojska a bude mít hotový profil zralého budoucího krále.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků