Hlavní obsah
 

Při záchraně po 50 letech v zajetí slon plakal, teď má společnost pěti samic

Slon Raju, kterého před měsícem osvobodili po 50 bolestných letech v zajetí, se pomalu zotavuje v útulku v indickém městě Mathura. Po počáteční aklimatizaci ho ošetřovatelé dali dohromady s dalšími pěti slony pobývajícími v útulku. A společnost je to pro Rajua vpravdě luxusní, všechno to jsou totiž samice.

 
Při záchraně po 50 letech v zajetí slon plakal, teď má společnost pěti samic

Raju trpěl v zajetí hlady, byl svázaný řetězy a často ho týrali. Tým záchranářů z organizace Wildlife SOS, jenž slona zachránil, uvedl, že Raju po vyproštění plakal. [celá zpráva]

Poté ho převezli do záchranné stanice v Mathuře, kde na něj čekalo pět dalších slonů. Po příjezdu se přes plot setkal s jednou členkou stáda, na úplné zapojení do skupiny se ale čekalo až do minulého týdne.

„Když jsme ho k nim poprvé pustili, držel se stranou a očividně se bál. Tři z našich samic se k němu rozeběhly a třepotaly přitom ušima. To značilo, že jsou nadšené, že se s ním mohou setkat. Také ho vítaly vysokým troubením,“ uvedl pro MailOnline zakladatel Wildlife SOS Kartick Satyanarayan.

Rajua jako mládě chytili pytláci a následně ho prodali. Jeho zachránci předpokládají, že mohl více než dvacetkrát změnit majitele. Proto se báli, jak bude zvládat nový život.

„Padesát let byl ošklivě týrán, obávali jsme se tak, že nebude schopen žít ve společnosti svého vlastního druhu. Nevěděl, co to je být slonem. Ale teď to vypadá, jako by s nimi byl celý svůj život,“ dodal Ind k Rajuově soužití s ostatními slony, kteří byli před záchranou podobně jako Raju týráni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků