Hlavní obsah
 

Při rvačce v nigerijském parlamentu si poslanci trhali košile

Jako malí kluci, tak se chovali nigerijští poslanci na zasedání parlamentu. Poté, co jich bylo jedenáct zbaveno funkce kvůli tomu, že obvinili předsedu parlamentu z korupce, se dali do boje a řezali se hlava nehlava. Rvačka zákonodárců si vyžádala jednoho zraněného a několik roztrhaných košil.

 
Při rvačce v nigerijském parlamentu si poslanci trhali košile

Celá událost proběhla v úterý v nigerijském parlamentu na základě obvinění parlamentního předsedy Oladimeje Bankoleho. Ten byl nařčen ze zneužití devíti biliónů nigerijských nair, tedy zhruba 1,26 miliardy korun. Bankole se měl dopustit podvodů v letech 2008 až 2009. Z parlamentního boje nakonec kromě jedné osoby vyvázli všichni bez zranění, zato jejich oblečení dostalo zabrat.

Mluvčí nigerijské Komise pro hospodářskou a finanční kriminalitu (EFCC) uvedl, že antikorupční agentura zahájí prošetření celého případu. Bankoleho zvláštní poradce Ebomhiana Musa věří, že EFCC zjistí, zda obvinění byla pravdivá či nepravdivá a na základě výsledků přijme příslušná opatření.

Nigerijští politici se však podobných nařčení dopouštějí poměrně často, snaží se tak pošpinit jména svých soupeřů v očích voličů. Nigérie je nejlidnatějším státem Afriky, prezidentské a parlamentní volby se v zemi budou konat v dubnu příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků