Hlavní obsah
Pohřební ceremoniál v Etiopii (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz

Při prvním pohřbu se Etiopan probral a vyděsil hosty, nyní ho pochovali podruhé

V Etiopii zemřel Hirpha Negero, který byl za mrtvého prohlášen už loni v listopadu, avšak probudil se v rakvi při pohřbu. Vyděsil tehdy smuteční hosty, když začal klepat na rakev a volat o pomoc.

Pohřební ceremoniál v Etiopii (ilustrační foto). Foto: Profimedia.cz
Při prvním pohřbu se Etiopan probral a vyděsil hosty, nyní ho pochovali podruhé

List Addis Standard, který o případu informoval, napsal, že Negero se dusil, ale byl tehdy schopen zavolat o pomoc. Etana Kena z pohřební služby řekl, že lidé byli v šoku a rozprchli se. Musel rakev otevřít sám. Po počátečním zmatku se tak z pohřbu stala oslava Negerova života.

Kena je Negerův strýc a řekl, že už pohřbil 50 až 60 lidí, ale nic podobného nikdy neviděl. „Vypadal, že je mrtvý,“ sdělil k listopadovému incidentu.

Negero pak svůj zážitek popsal. V bezvědomí prý měl vidinu, v níž figurovalo „krásné zelené místo“ a muž v bílém, který mu nařídil, aby „se vrátil“.

„Slyšel jsem, že někdo pláče. Dusil jsem se a snažil jsem se roztrhnout rubáš. Byl jsem velmi slabý, nedokázal jsem mluvit. Pak jsem ale začal volat, jestli je tam někdo,“ popsal Negero situaci, v níž se v listopadu ocitl. Lékař Birra Leggese se domnívá, že byl Negero v hlubokém kómatu.

Kena nyní oznámil, že svého synovce pohřbil „podruhé“ ve čtvrtek a že tentokrát si byl jist, že je Negero mrtvý. Byl prý dlouho nemocen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků