Hlavní obsah
 

Pražský novoroční ohňostroj připomněl 30 let svobody

Úderem šesté hodiny večerní byl v pražských Letenských sadech odpálen tradiční novoroční ohňostroj. Jelikož je rok 2019 rokem třicátého výročí sametové revoluce, hlavním tématem letošní ohnivé show je svoboda.

 
Pražský novoroční ohňostroj připomněl 30 let svobody

Představení neslo název Praha svobodná a trvalo 10 minut a 52 vteřin. Praha za něj zaplatila 1,7 milionu korun. Celkem bylo odpáleno 4033 ran a váha odpáleného materiálu byla zhruba čtyři tuny.

Před začátkem ohňostroje byl na letenský kopec laserem promítán odpočet, na nadcházející ohňostroj pak diváky upozorňovaly zvukové efekty.

Show se skládala z pěti obrazů, které symbolizovaly pět etap průběhu revoluce roku 1989.

Novoroční ohňostroj v Praze.

Foto: Novinky

Jednotlivé části měly název Modlitba, Holé ruce, Jednota, Zakázané ovoce a Svoboda. Hlavním motivem byl otec, který své vzpomínky na listopadové události sděluje své dceři. V hudebním doprovodu zazněly mimo písně kapel Rolling Stones či Beatles a samozřejmě nesmí chybět Modlitba pro Martu.

Organizátoři doporučovali ohňostroj sledovat z Dvořákova nábřeží, Pařížské ulice či Štefánikova, Mánesova nebo Čechova mostu.

Novoroční ohňostroj v Praze.

Foto: Novinky

V podvečer byly kvůli bezpečnosti diváků i řidičů uzavřeny některé ulice v okolí Vltavy a od 17:30 hodin byl omezen i tramvajový provoz. Od 16:00 do 18:30 hodin byla omezena část Dvořákova nábřeží, nábřeží Edvarda Beneše, výše zmíněné mosty a ulice Pařížská a 17. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků