Hlavní obsah
Ilustrační foto

Potřebuji si odpočinout od ženy a dětí, vysvětlil řidič policii, proč v karanténě ujel 300 km

Svým uším nevěřili policisté z Velké Británie, když o velikonoční neděli zadrželi na dálnici řidiče, který vyrazil na okružní jízdu po Cornwalu. V zemi totiž platí karanténní opatření a je omezen pohyb lidí venku pouze na nezbytné úkony. „Potřeboval jsem pauzu od manželky a dětí,“ sdělil překvapené hlídce, píše server Daily Mail.

Ilustrační foto
Potřebuji si odpočinout od ženy a dětí, vysvětlil řidič policii, proč v karanténě ujel 300 km

Policie muže, který si ve svém luxusním voze vyjel na mnohahodinovou projížďku, zadržela na dálnici A30 u Launcestonu. Na otázku, proč porušil nařízení, odpověděl, že si musel oddechnout od rodiny.

„Vytáhnout své BMW na okružní jízdu dlouhou téměř 300 kilometrů, abyste si odpočinuli od manželky a tří dětí, také není nezbytná cesta,“ zveřejnila na sociální síti dopravní policie Alliance Roads Policing.

U Bodminu byl rovněž v neděli zase zadržen řidič, který jel přes celé hrabství Cornwall, aby si vyzvedl loď z druhé ruky, kterou si právě koupil. I jemu strážníci museli vysvětlit, že jeho cesta nebyla nezbytnou. Zároveň ale policisté veřejnosti poděkovali, že se o jindy rušných Velikonočních svátcích držela doma.

Občané Velké Británie mohou podle nařízení vlády opouštět své domovy jen ve výjimečných případech. Mezi ně patří například nákup potravin, péče o potřebné, cesta do práce, k lékaři nebo je povoleno jednou denně si venku zacvičit. Velká Británie registruje více než 84 tisíc nakažených koronavirem, počet obětí překročil 10 600.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků