Hlavní obsah

Poslední Vondruškovo natáčení: Už byl unavený životem, říká scénárista

Cimrmanolog, herec a dirigent Pavel Vondruška (†85), jenž 5. února zemřel, měl již na podzim při svém posledním natáčení snímku Školní výlet pochmurné myšlenky.

Poslední Vondruškovo natáčení: Už byl unavený životem, říká scénárista

"Říkal, že ho to už na světě nebaví. Dokonce jsem slyšel o nějakých jeho myšlenkách na konec. Později se ale zázračně vzpamatoval a zase hýřil optimismem," sdělil Novinkám Tomáš Magnusek, scénárista filmu Školní výlet, jenž byl Vondruškovým úplně posledním snímkem, který natočil.

Tím předposledním byl film Rekvalifikace, z něhož se Novinkám podařilo získat exkluzivní fotografii. Je jednou z posledních, které zachytily nejbližším okolím i obecenstvem uznávaného muže naživu. Na Vondrušku štáb vzpomíná v tom nejlepším.

"Pan Vondruška byl velmi milý a příjemný. Bylo na něm samozřejmě již vidět, že má svůj věk. Avšak když sedl ke klavíru, všichni jsme oněměli! Zkrátka hudebník každým coulem. O hudbě dovedl zasvěceně hovořit. Velmi ji miloval. A to se mu nakonec stalo i osudným," zavzpomínal na herce producent ze společnosti Pegasfilm Jan Lengyel.

Vondrušku u televizních diváků proslavila především role tajemníka JZD v Troškově trilogii Slunce, seno... nebo věčně nesolventního harmonikáře Josky ze seriálu televize Nova Hospoda.

Dlouhá léta patřil k oporám Divadla Járy Cimrmana, z něhož pár měsíců před svou smrtí odešel kvůli zhoršující se paměti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků