Hlavní obsah

Posádky nafukovacích člunů zažily neuvěřitelně blízké setkání s keporkaky

Obrovské štěstí měly posádky nafukovacích člunů v zálivu Wilhelmina na Antarktidě. V jeden okamžik se k nim totiž přiblížila skupinka zvědavých keporkaků, která se postupně začala vynořovat z vody. Video bylo pořízeno během února, tiskové agentury ho však zveřejnily až nyní.

Posádky nafukovacích člunů zažily neuvěřitelně blízké setkání s keporkaky

Na zveřejněných záběrech je vidět, jak se mořští savci vynořují jen několik centimetrů od nafukovacích člunů, přičemž dbají na to, aby nikomu z přítomných neublížili.

„Velryby byly několikrát tak blízko, že jsem musel vytáhnout kameru z vody, abych se jich zařízením nedotkl. Navzdory jejich velikosti a blízkosti, ve které se od nás nacházely, se ani jednou nedotkly lodi a nijak nás neohrozily,“ svěřil se autor videa.

Agentura AP uvádí, že keporkaci byli v devatenáctém a dvacátém století loveni v takové míře, že byli téměř vyhubeni.

Nyní se jim však minimálně na Antarktidě daří dobře. Květnová zpráva, zveřejněná v časopise Royal Society Open Science, říká, že u samic keporkaků byla v posledních letech v těchto končinách zaznamenána zvýšená porodnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků