Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pojmenovali syna Google. Doufají, že mu to v životě pomůže

Když se indonéští rodiče Ella Karinová a Andi Cahya Saputra rozhodovali, jak pojmenují svého dalšího potomka, volili mezi jménem tradičním a poněkud neortodoxním. Nakonec svého syna pojmenovali po internetovém vyhledávači. Doufají, že malý Google bude po vzoru vyhledávače „pomáhat lidem“.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pojmenovali syna Google. Doufají, že mu to v životě pomůže

Malému Googlovi je už sedm měsíců, rodiče neobvyklé jméno svého syna zveřejnili až toto pondělí. Zpráva o „nejpodivnějším jméně na světě“ se okamžitě stala internetovým hitem.

O tom, jak svého druhého potomka pojmenují, přemýšleli rodiče dlouho. Andi nejprve zvažoval některá tradiční indonéská jména nebo jména z koránu. Nakonec se ale rozhodl zalovit ve vodách technologických společností a jejich produktů.

Seorang bayi laki-laki di Bekasi, Jawa Barat, memiliki nama yang unik. Bayi itu diberi nama Google. "Iya betul (bayi...

Zveřejnil(a) Berita Viral dne Pondělí 24. června 2019

Volba padla na jméno internetového vyhledávače. Rodiče doufají, že jméno bude pro jejich syna požehnáním. V Asii děti často dostávají jména, která mají symbolizovat jejich charaktery v budoucím životě. V případě malého synka doufají, že stejně jako vyhledávač bude i on pro lidi užitečný.

Matka Ella přiznala, že první tři měsíce se za jméno styděla a nikomu ho raději neříkala. Teď už si zvykla, i když se občas setkává s posměchem. „Občas se ptají, jestli své další dítě pojmenuji WhatsApp, ale to je v pořádku,“ uvedla Ella pro indonéský server Kompas.com.

Pojmenovávání dětí po technických výrobcích není jenom doménou Asie. V roce 2005 dostal do vínku jméno Google malý Oliver Christian Google Kai. V roce 2007 programátor Bil Simser pojmenoval svou dceru Vista Avalon, jejíž první jméno odkazuje na verzi operačního systému Windows.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků