Hlavní obsah
Za tři roky podvodník nahlásil 334 nehod. Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Pojišťovací podvodník za tři roky nahlásil 334 nehod

Dvaačtyřicetiletý muž z čínského Šen-čenu po tři roky každé tři dny boural. Nejde ale o řidičské nemehlo, ale pojišťovacího podvodníka, jenž podlehl vlastní nenasytnosti. U pojišťovny od roku 2010 do května 2013 požadoval řešení 334 pojišťovacích událostí.

Za tři roky podvodník nahlásil 334 nehod. Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Pojišťovací podvodník za tři roky nahlásil 334 nehod

Muž samozřejmě neboural do aut sám, ale v nejrušnější dny na vozovkách v Šen-čenu jezdil tak, aby do něj bourali ostatní řidiči.

„Vždy se snažil zajistit, aby nehoda vypadala tak, že ji nezavinil. A vždy šlo o drobné incidenty, při nichž nebyl ohrožen na zdraví a životě,“ uvedla místní televize.

Jeho kamarádi automechanici pak škody nadhodnocovali a cenu oprav přemršťovali. O rozdíl oproti reálné ceně se pak všichni rozdělili. Celkem za 334 pojišťovacích případů shrábl podvodník do své kapsy 357 tisíc jüanů – asi 1,17 miliónu korun.

„Pojišťovací podvody u automobilů jsou v Číně velmi rozšířené,“ potvrdil lokální čínské televizi pojišťovací expert z Šen-čenu.

Loni čínská policie odkryla pojišťovací podvody automobilů ve výši třinácti miliónů jüanů – asi 43 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků