Hlavní obsah
 

Podivně rozšklebená busta fotbalisty Ronalda se stala terčem vtípků

Při slavnostním pojmenování letiště na Madeiře po Portugalci Cristianu Ronaldovi vzbudila velkou pozornost fotbalistova busta, která se stala terčem kritiky i mnoha internetových vtípků. Sochař Emanuel Santos hájí výtvor tím, že se řídil zadáním hvězdného útočníka Realu Madrid, a tvrdí, že sám Ronaldo byl s výsledkem spokojený.

 
Podivně rozšklebená busta fotbalisty Ronalda se stala terčem vtípků

"Cristiano byl jedním z posledních lidí, co na letiště dorazili, ale mluvil jsem s ním ve VIP prostorech. Zeptal jsem se, co si o soše myslí, a on odpověděl, že se mu líbí," řekl Santos novinářům.

"Je nemožné uspokojit Řeky i Trojany, ani Ježíš Kristus se nezavděčil všem. Jde o individuální vkus. Vždycky je možnost udělat něco jinak a já byl na tohle všechno připravený," doplnil sochař samouk, který se živil jako uklízeč na letišti.

Dvaatřicetiletý kapitán portugalské reprezentace má na bronzové bustě rozšklebený výraz s vyceněnými zuby a vypoulené oči nepřirozeně blízko u sebe. Podle Santose si ale Ronaldo netypické vyobrazení sám přál.

"Požádal mě, abych mu přidal nějaké vrásky, které má smějící se tvář. Protože ho ale tyhle vrásky dělají starším, tak jsem je měl trochu vyhladit, aby vypadal jemnější a žoviálnější," vysvětlil rodák z Madeiry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků