Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Pastor „vzkřísil“ mrtvolu, teď se mu směje celý svět

Léčení chromých, zjevení, vymítání – to vše patří do arsenálu kazatelů, kteří lákají davy věřících, aby mohli šířit slávu své církve, a žijí z darů, které jim důvěřiví lidé ochotně zasílají. Jihoafrický pastor Alph Lukau ale, zdá se, zašel příliš daleko. Na jednom ze svých kázání „přivedl“ zpět k životu údajně zemřelého muže. Od bizarního divadla už se distancovala jeho církev a lidé na internetu parodují neumělé zmrtvýchvstání.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Pastor „vzkřísil“ mrtvolu, teď se mu směje celý svět

Kazatel církve Alleluia Ministries International si na neděli 24. února přichystal nedaleko Johannesburgu pro své věřící překvapení. Hned na počátku jim přislíbil zázrak z největších. „Rád mluvím o zázracích, protože mi to připomíná, že Bůh je zázračný,“ uvedl Alph Lukau své kázání s pozlaceným mikrofonem v ruce.

RESURRECTION of a dead man | 2ND SERVICE | 24 Feb 2019 AMI LIVESTREAM

A DEAD man came back to LIFE in this service. I speak a RESURRECTION miracle in your life. Youtube Link https://youtu.be/KHx6LCM5h1o SUNDAY SERMON PASTOR ALPH LUKAU | 2ND SERVICE | 24 Feb 2019 AMI LIVESTREAM

Zveřejnil(a) Alph Lukau dne Neděle 24. února 2019

„Vzkříšení” začíná v čase 1:58:00.

Následovalo chválení Boha, gospelové zpěvy a obligátní uzdravování chromých, kteří nadšeně vstávali z invalidních vozíků. Zlatý hřeb večera představovalo přistavení dodávky, ve které se ukrývala rakev s „nebožtíkem“.

Ze záběru je patrné, že muž ležící v rakvi dýchá, ale pastorovi to nevadilo, po chvíli šťouchl muže pod žebry a ten se posadil se špatně hraným úžasem ve tváři. V roli zázrakem oživlé mrtvoly pak v první řadě dosledoval zbytek představení.

Distancovala se i kazatelova církev

Brzy se objevily stížnosti. Jedna z prvních byla od pohřební služby, která údajně měla nebožtíka zajistit. „Zvažujeme právní kroky kvůli poškozování našeho jména,“ uvedla agentura Kings and Queens Funerals s tím, že údajný zemřelý se nikdy nenacházel v jejich márnici a agentura nikdy nezajišťovala jeho převoz.

Zatímco Lukau si trvá na svém a tvrdí, že šlo o „ohromující zázrak v domě Božím“, jeho vlastní církev z toho „zmrtvýchvstání“ přílišnou radost nemá. Ačkoliv přímo neodpověděla na kritiku, že jde o nemorální podvod na věřících, v úterý přispěchala s prohlášením pro místní tisk. „V tomto případě nešlo o zázrak vzkříšení,“ uvedla církev.

Někteří mají o vítězi výzvy jasno.

Video se sehraným divadélkem se rychle stalo virálním a podobné vzkříšení napodobují stovky lidí. Twitter pohltila nová výzva s hastagem #resurrectionchallenge.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků