Hlavní obsah
 

Paraglidista přežil náraz do skály

Na tento den Američan Greg Overton nejspíš v životě nezapomene. Ve středu 10. července se při letu na paraglidu švýcarským údolím Lauterbrunnen dostal do vážných potíží. I přes hrozivě vypadající náraz do skály se mu však podařilo bezpečně dostat na zem.

 
Paraglidista přežil náraz do skály

Hororový okamžik zachytila kamera připevněná ke Gregově helmě. Záznam zveřejnila agentura Caters. Křídlo paraglidu se vymklo kontrole a mrštilo washingtonského rodáka proti skalní stěně.

„Pořád budu mít před sebou obrázek skály, kterou jsem zahlédl tři vteřiny předtím, než jsem do ní narazil,“ vzpomíná Greg. Po stěně se Američan s nekontrolovatelným křídlem několik vteřin sunul dolů vstříc hlubině. Jako zázrakem se mu ale podařilo paraglide zkrotit, a mohl se tak bezpečně vrátit na zem.

„Nechtěl jsem věřit tomu, že mám nad letem znovu kontrolu a že mířím k rozlehlým polím uprostřed údolí k přistání,“ líčil situaci Overton.

Po nehodě zase do vzduchu

Po úspěšném přistání se Greg vydal pěšky ke tři kilometry vzdálené vlakové stanici a odjel do nemocnice, kde podstoupil rentgenové a CT vyšetření. Doktoři odhalili menší prasklinu na jednom z obratlů, nejednalo se však o nic vážného.

Křídlo se při incidentu sice zlomilo, to ovšem Grega neodradilo od toho, aby si šel znovu zalétat. Do Švýcarska si totiž přivezl i křídlo záložní, a tak se záhy po návratu z nemocnice vydal zase do vzduchu. Díky tomu našel mobil a sluneční brýle, které při nehodě ztratil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků