Hlavní obsah
Oskarová herečka Mo'Nique Foto: Profimedia.cz

Oskarová herečka přiznala, že ji pohlavně zneužíval vlastní bratr

Americká herečka Mo'Nique, celým jménem Monique Imes-Jacksonová (42), promluvila o zneužívání svým bratrem. Americká herečka tvrdí, že ji právě zážitek s bratrem inspiroval při ztvárnění obludné postavy Mary Jonesové, matky týrané dívky ve snímku Precious z roku 2009. Tato role jí přinesla zlatou sošku Oskara.

Oskarová herečka Mo'Nique Foto: Profimedia.cz
Oskarová herečka přiznala, že ji pohlavně zneužíval vlastní bratr

Ve své upřímné zpovědi během televizního interview natočeného před udělováním cen akademie Mo'Nique prozradila moderátorce pořadu Barbaře Waltersové, že ji v jejích sedmi letech začal pohlavně zneužívat její starší bratr.

"Pohlavním zneužitím může být to, že se někdo dotýká vašich prsou, tře vaše pohlavní orgány, stejně jako zadní část těla. I to, že se o vás někdo tře svými intimními místy," uvedla Mo'Nique. Pak se rozhovořila o tom, že v tom věku měla strach říci o chování svého bratra rodičům.

Mlčela o tom do svých patnácti let. Pak její rodiče bratra vykázali z domu a Mo'Nique se s ním od té doby přestala stýkat. Do jejího života se mohl vrátit až v roce 2005. Herečka tenkrát od bratra poprvé uslyšela "jakous takous" omluvu. Bylo to v době, kdy už byl odsouzen za pohlavní zneužití další ženy.

Bratra aspoň částečně pochopila

"Řekl mi: pokud si myslíš, že jsem dělal něco špatného, pak je mi to líto," dodala herečka na vysvětlenou. Po narození jejích dvojčat se však s bratrem opět přestala stýkat: "Jedno z dvojčat měl v náručí a já si s ním v tu chvíli povídala. Od té doby jsme už spolu nemluvili."

Mo'Nique přiznala, že díky roli Mary Jonesové v Precious může bratrově "nemoci" přinejmenším trochu porozumět. "Díky tomu jsem přestala zavrhovat svého bratra, protože jsem pochopila jeho duševní onemocnění," dodala trpce herečka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků