Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Opilý Rus se pokoušel otevřít nouzový východ během letu, posádka ho spoutala

Pořádný poprask způsobil na lince z Bangkoku do Moskvy opilý muž. Rus Vadim Bondar se pokoušel otevřít nouzový východ v letadle, které se zrovna nacházelo ve výšce 10 kilometrů. V pravou chvíli ovšem zakročila posádka za doprovodu některých cestujících, aby společně muže zpacifikovali a spoutali, píše server Metro.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Opilý Rus se pokoušel otevřít nouzový východ během letu, posádka ho spoutala

Bondar, který pracuje jako anesteziolog, podle ostatních pasažérů během letu pořádně nasával. Vypil prý velké množství rumu, přestože aerolinky Aeroflot konzumaci alkoholu v ekonomické třídě na této konkrétní lince nepovolují. „Měl s sebou dvě lahve alkoholu,“ komentoval jeden ze spolucestujících s tím, že se v jeden moment pokoušel otevřít ony inkriminované dveře. „Posádka a další pasažéři se ho pokoušeli uklidnit, ale pořád na ně křičel,“ dodal.

To personál nakonec vedlo k tomu, že Bondara spoutali pásy k sedačce. „Jeden z cestujících v ekonomické třídě, očividně velmi opilý, velmi hrubě narušoval veřejný pořádek,“ uvedla k situaci mluvčí Aeroflotu Vera Bananinová. „Byl extrémně agresivní, vyhrožoval a ponižoval stevardy a letušky. Křičel a snažil se co nejvíce znepříjemnit let ostatním,“ doplnila s tím, že u Rusa byli skutečně nalezeny dvě lahve alkoholu.

Jakmile letadlo dosedlo v Moskvě, čekala už na opilého muže policie, aby podstoupil lékařskou prohlídku. Podle serveru Metro si případ převzal jeden z předních ruských vyšetřovatelů Alexander Bastrykin, aby zjistil, co se na palubě letounu stalo. Bondar na svou obranu uvedl, že rum pil, aby zabil čas během turbulence. Posádka s ním prý zacházela hrubě, pásy mu tlačily do krční žíly a na hrtan, což mu prý velmi ztěžovalo dýchání.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků