Hlavní obsah
Policisté zasahují u nehody způsobené opilým řidičem volhy. Foto: inckrgn / vk.com

Opilý řidič v Rusku „zaútočil“ na pomník s tankem

Pobavení v Rusku vyvolal padesátiletý řidič, který 26. dubna po desáté večer vlezl za volant letité volhy v takovém stavu, že s ní nakonec naboural do válečného pomníku s tankem T-34 v centru Kurganu na jižním Urale.

Policisté zasahují u nehody způsobené opilým řidičem volhy. Foto: inckrgn / vk.com
Opilý řidič v Rusku „zaútočil“ na pomník s tankem

„Střízlivý by to neudělal!“ a „Vyrazil do útoku a rozhodl se pro srážku s tankem“, komentují posměváčci na sociálních sítích počínání šoféra, který z kuriózní nehody podle dopravní policie vyvázl bez zranění.

Škody na památníku podle internetového listu Gazeta.ru již ocenili znalci z radnice. Ujistili, že do 9. května, kdy celé Rusko slaví vítězství nad nacistickým Německem, bude pomník zase jako nový.

„Poškozený obklad opravíme na účet městského rozpočtu a následně předložíme účet viníkovi dopravní nehody,“ vzkázala radnice. Místní list Kurgan i Kurgancy si na svém webu povzdychl, že narazit na opilého řidiče není v Kurganské oblasti žádnou vzácností: během 26 dubnových dní dopravní strážníci přistihli 270 řidičů „pod vlivem“.

Policie se proto rozhodla o posledním dubnovém víkendu provést operaci „Nestřízlivý řidič“, čili podniknout skutečně masivní zátah na ty, co si neodřeknou alkohol ani za volantem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků