Hlavní obsah
Voják se před řízením posilnil alkoholem. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Opilý britský voják naboural v Německu dva průzkumné tanky

Opilý britský voják se v pátek zřejmě chtěl pobavit jízdou v průzkumném tanku. Když nad pancéřovým vozem ztratil kontrolu, vypůjčil si na základně druhý. S ním ale také brzy havaroval. Informovala o tom agentura Reuters.

Voják se před řízením posilnil alkoholem. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Opilý britský voják naboural v Německu dva průzkumné tanky

Osmnáctiletý voják se strojem Scimitar vyrazil z kasáren poblíž dolnosaského města Hohne. Ujel zhruba 500 metrů, když s ním sjel do příkopu. Z něho se mu nepodařilo vyjet, proto se vrátil zpět na základnu pro další tank. S ním pak uháněl směrem na Bergen.

Tanku si ale všimla britská vojenská hlídka a svému krajanovi se pokusila zablokovat silnici. Mladík poté narazil do buku.

"Očividně se je pokusil setřást, ale ztratil kontrolu na vozidlem," řekl policejní mluvčí. "Nevím, zda byl zkušeným řidičem tanku, ale nejsem si jistý, zda jím můžete v 18 (letech) být."

Digitální alkoholový tester podle policie odhalil, že voják měl v krvi jedno promile alkoholu. To je dvojnásobné množství, než je v Německu povolené.

V kasárnách nedaleko Hohne sídlí britské jednotky. Území v oblasti měst Bergen a Hohne využívají jednotky NATO jako střelnici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků