Hlavní obsah

Olomoucká zoo představila malou velbloudici Masafi

Zoologická zahrada na Svatém Kopečku u Olomouce v úterý poprvé veřejnosti představila mládě velblouda dvouhrbého, které tu přišlo na svět 11. dubna. Velbloudí mládě se v místní zoo narodilo po téměř 20 letech.

Olomoucká zoo představila malou velbloudici Masafi

Samička dostala jméno Masafi, které vzniklo sloučením jmen jejích rodičů, jimiž jsou Marysza a Safír.

„Narodila se v pořádku. Matka je hodná, ač první chvíle provázely rozpaky, neboť se chovala tak, jako by nevěděla, že je nutno mládě kojit. Dnes už Masafi pije sama,“ uvedla zooložka Libuše Veselá s tím, že velbloudí mládě mělo porodní hmotnost 42,2 kilogramu.

Domácí zvířata

Olomoucká zoo chová velbloudy od roku 1958. „Poslední mládě se tu podařilo odchovat v roce 2000,“ řekla Právu mluvčí zoologické zahrady Iveta Gronská. Nyní mohou návštěvníci vidět skupinu čítající pět velbloudů.

Ve volné přírodě nyní žije jen bezmála tisíc velbloudů, a to v oblasti pouště Gobi na severozápadu Číny. Jako domácí zvířata jsou chováni již zhruba čtyři a půl tisíce let. Momentálně jich mají chovatelé zhruba 1,5 milionu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků