Hlavní obsah
Okamžitě opustit zemi povodí! Foto: Stanislav Dvořák

Okamžitě opustit zemi! Cimrmanovské cedule v Německu nikdo nechápe

Německý aquapark v Marienbergu si povšiml, že téměř polovinu zákazníků tvoří české rodiny, a tak pojal hezký nápad přeložit informační tabule. Bohužel se toho ujal samozvaný „lingvista“, jehož sebevědomí značně překračuje jeho schopnosti.

Okamžitě opustit zemi povodí! Foto: Stanislav Dvořák
Okamžitě opustit zemi! Cimrmanovské cedule v Německu nikdo nechápe

Cedule znějí jako od zmateného vídeňského profesora z her Járy Cimrmana. Když Čech sjede dolů tobogánem, dozví se, že má okamžitě opustit zemi. A ještě k tomu povodí. Vyděšený turista se lekne, zda neporušil nějaký zákon a nebude přímo deportován, ale autor tím chtěl říct jen to, že má odejít z bazénku, aby na něj nespadli další lidé.

U další cedule se zdá, že prosí, abychom něco „odpustili bazénu“. Při bližším pohledu zjišťujeme, že máme opustit bazén. Ale dodatek „mimo zakázané“ to dělá ještě záhadnějším.

Foto: Stanislav Dvořák

Na koupaliště pouze s prstenem...

Foto: Stanislav Dvořák

Vana nepřebírá odpovědnost!

Foto: Stanislav Dvořák

Na skluzavku máme chodit z neznámého důvodu jen s prstenem a magický je i nápis „použít snímky na vlastní nebezpečí“. Jaké snímky to jsou a kdo je vyfotil, se už nedozvíme.

Každopádně však nečekejte, že vám něco zaplatí německá vana. Vana totiž „nepřebírá zodpovědnost za škodu na plavky“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků