Hlavní obsah
 

Ohňostroj dlouhý čtyři kilometry pokořil dva světové rekordy

Když se řekne ohňostroj ve Spojených arabských emirátech, většina lidí si vybaví přepychovou Dubaj. Ten nejpompéznější ohňostroj se však už několik let odehrává v emirátu Rás al-Chajma. Loni překonal dva světové rekordy, letos stejný počet přidal.

 
Ohňostroj dlouhý čtyři kilometry pokořil dva světové rekordy

Loni získal ohňostroj odpalovaný každoročně na souostroví Al-Mardžán tituly nejdelšího ohňostroje a ohňostroje s nejdelší salvou. Letos se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů největším počtem dronů, které najednou vystřelovaly rachejtle a nejdelším ohnivým vodopádem (ohňopádem).

První rekord zajistilo celkem 173 pyrodronů, které simultánně odpalovaly rachejtle, vytvořily na obloze číslo 2020 a laserovými efekty doplňovaly další ohňostroj. Druhým rekordem byl ohnivý vodopád rozprostírající se do délky 3788 metrů, čímž o více než 250 metrů překonal dosavadní rekord z japonské Fukuoky.

Ohňopád zajišťovaly tisíce náloží o délce nejméně 28 centimetrů a minimálním průměru 3 centimetry. Právě ohnivému vodopádu patřil závěr celého představení, které trvalo zhruba 13 minut a které sledovaly stovky tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků