Hlavní obsah

Odvážlivci riskovali, aby zachránili laň ze zmrzlého jezera

Zima je roční období, které je pro živočichy ve volné přírodě náročné. Nejenže se v mrazu těžko hledá potrava, zimní krajina ještě přináší jiné záludnosti. Čerstvě zamrzlé jezero je jednou z nich. Jedna laň se o tom počátkem týdne v kanadském Ontariu na vlastní kůži přesvědčila. Měla však štěstí v neštěstí, na bruslích jí na pomoc přijeli tři odvážní zachránci.

Odvážlivci riskovali, aby zachránili laň ze zmrzlého jezera

Ne všichni lidé dokážou nečinně přihlížet k utrpení druhých, a to ani v případě, že trpícími jsou zvířata. Když na čerstvě zamrzlém jezeře Black Sturgeon Lake nedaleko Kenory v Ontariu uvízla laň, dva muži ji přijeli zachránit a třetí z nich celou akci dokumentoval na kameru.

Na záběrech, které pořídil 33letý Steph Foidart z Kanady, jsou vidět jeho přátelé, jak se přibližují k lani s postrojem. Plaché zvíře se jim z posledních sil bránilo, a tak se jim zprvu vůbec nedařilo postroj uvázat. Nakonec ale lani úspěšně zahákli kus popruhu kolem předních končetin a odtáhli ji z ledové plochy do bezpečí.

Laň nabrala síly a utekla

„Laň se má dobře! Utekla hned druhý den poté, co na břehu jezera nabrala nové síly. Natáčení videa jsem utnul, abych kamarádům pomohl laň vyzvednout na břeh,“ vysvětlil v komentářích autor videa Foidart.

Podle nejistého chování sice muži pravděpodobně nepatřili k profesionálním ochráncům přírody, to ale nijak neznevažuje jejich hřejivý čin, při kterém na nepříliš silném ledě riskovali i své zdraví. Pochvalně se o nich vyjádřil v komentářích také uživatel jménem StarCat73: „To je úplně úžasné. Přeji si, aby mělo více lidí takový soucit. Svět by byl mnohem krásnější, kdyby se více lidí chovalo jako ti muži.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků