Hlavní obsah

Ochrnutá koza se naučila chodit po zadních

Pravidlo, že příroda si vždycky cestu najde, platí stoprocentně v případě kůzlete, které ochrnulo na přední nohy. Navzdory předpokladům indického farmáře, zvíře se brzy naučilo využívat k pohybu pouze zadní nohy a chodí vzpřímeně po dvou.

Ochrnutá koza se naučila chodit po zadních

Kůzle patří farmáři Lokeši Mišrovi z indického státu Bihár. Když viděl, že se mládě narodilo částečně paralyzované, nedával mu příliš nadějí na přežití.

„Už jsme to s ní vzdali, ale prokázala obrovské odhodlání a brzy se pokoušela balancovat jen na zadních nohách,“ uvedl farmář pro agenturu Reuters. Za pár dní už malá koza čile běhala po zadních.

Vzpřímeně chodící koza se brzo stala atrakcí a nebyla by to Indie, kdyby se brzy nezačaly šířit zvěsti o „zázračné koze“.

Podle místního veterináře, došlo k paralýze nejspíše v okamžiku, kdy se březí koza dostala do konfliktu s ostatními zvířaty ve stádu a byla zraněna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků