Hlavní obsah
Dílky skládačky jsou od sebe téměř k nerozeznání. Foto: Tinyouth

Nudíte se v karanténě? Můžete si složit puzzle pouze pro odvážné

Některá opatření se rozvolňují, některá jsou stále v platnosti. Pokud jste stále doma a přemýšlíte, jak zabavit či zklidnit mysl, skládání puzzle je jedno z řešení. Řetězec Amazon nyní přišel s výzvou pro ty nejodhodlanější. Tisíc dílků jednolitě bílých (nebo černých), které se liší pouze tvarem, a to ještě velmi málo.

Dílky skládačky jsou od sebe téměř k nerozeznání. Foto: Tinyouth
Nudíte se v karanténě? Můžete si složit puzzle pouze pro odvážné

Puzzle pro opravdové milovníky skládání nejsou nic nového pod sluncem. Na trhu lze sehnat Gradient puzzle, kde musíte složit přechod z černé do bílé barvy, nebo Jigsomania, na které skládáte obrázek rozsypaných puzzle kostiček.

Pokud vám ani to nestačí, můžete si složit čistě bílý obraz o rozměrech 42 krát 29,7 centimetru. Puzzle se skládá z rovné tisícovky dílků, které mají unikátní tvar. Výrobce poněkud nadneseně nazývá skládačku „uvolňovačem stresu“ a „výzvou pro všechny blázny do puzzle“.

Puzzle se jemnuje White Heaven (Bíle nebe). Není těžké uhodnout proč.

Foto: Tinyouth

Výrobce přesto ponechal malou nápovědu pro ty, kterým by se skládání zdálo příliš těžké. Na zadní straně dílky označil podle toho, do jaké sekce obrázku patří.

Puzzle září při každé krizi

Skládačky, které se v angličtině nazývají jigsaw puzzle a pro které se u nás vžila nesprávná výslovnost „pucle”, mají dlouhou tradici. První taková byla vytvořena už v roce 1760 londýnským kartografem Johnem Spilsburym. Jednalo se o mapu Evropy, ze které byly vyříznuty mapy jednotlivých království a hra sloužila k edukačním účelům.

Během hospodářské krize ve třicátých letech pak skládačky zaznamenaly obrovský rozmach, neboť šlo o levnou a dostupnou zábavu. Během koronavirové pandemie výrobci hlásili opět o puzzle zvýšený zájem. Nárůst poptávky o 370 procent firmy srovnávali právě s Velkou hospodářskou krizí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků