Hlavní obsah
 

Nový hit rappera Psy zajímá Jihokorejce víc než rakety z KLDR

Ani válečné výhrůžky severokorejského diktátora Kim Čong-una nemohou odvést pozornost Jihokorejců od údajně hlavní události tohoto týdne na Korejském poloostrově. Tou je uvedení dlouho očekávané nové písně svérázného jihokorejského rappera Psy, který získal světovou proslulost svým videoklipem Gangnam Style.

 
Nový hit rappera Psy zajímá Jihokorejce víc než rakety z KLDR

Dílo bylo podle agentury Reuters zveřejněno na Novém Zélandu v pátek a ihned se začalo šířit na internetu.

Nový single Gentleman začali zpěvákovi fanoušci umísťovat k volnému poslechu na internet, jakmile se nahrávka objevila v internetových hudebních obchodech. Nahrávka by podle agentury AFP měla přinést odpověď na otázku, zda byl Gangnam Style něčím víc než ojedinělou senzací 35letého podsaditého jihokorejského zpěváka.

Nahrávka Gentleman, která koluje internetem, ale není přijímána jednoznačně. Vyskytly se i názory, že jde o podvrh nebo že je záznam oproti skutečnému singlu zrychlený nebo přeladěný.

Píseň v rytmu techno je podle Reuters plná hříček v korejštině a obsahuje věty jako "Jsem mafiánská party" nebo refrén "Jsem matka, otec, gentleman".

Představení nového songu bude doprovázet sobotní propagační koncert pro 50 000 fanoušků na stadionu v jihokorejské metropoli Soulu.

Bezpečnostní opatření se nechystají

Jihokorejská vláda ani organizátoři koncertu nemají navzdory stávajícímu napětí na Korejském poloostrově a možnému odpálení severokorejské rakety středního doletu obavy o bezpečnost diváků a nechystají žádná speciální bezpečnostní opatření, uvedl zpravodajský server CNN. Vstupenky na koncert prý rychle mizí.

"Vůbec mne nenapadlo, že by to mohlo být nebezpečné," prohlásil jeden z obyvatel Soulu Song-o Pang, který se skupinou přátel plánuje mimořádnou hudební událost navštívit.

Na videoklip k písni Gentleman si budou muset fanoušci a kritici počkat déle. "V úterý jsme dokončili natáčení a teď video stříháme. Těžko teď říci, kdy budeme hotovi," řekl Hwang Min-he, zástupce firmy YG Entertainment.

Videoklip produkoval stejný tým, který stojí i za hitem Gangnam Style, a taneční prvky k songu Gentleman jsou dílem stejného choreografa, jenž je autorem bláznivých pohybů z videoklipu Gangnam Style, připomínajících jízdu na koni.

Videoklip Gangnam Style byl poprvé na webu zveřejněn 15. července minulého roku a stal se nejsledovanějším videem na YouTube, když v prosinci překonal jednu miliardu zhlédnutí. Hit je parodií na život zahálčivých boháčů z módní čtvrti jihokorejské metropole Soulu zvanou Gangnam a protikladem k takzvanému K-popu, jihokorejské pop-music, jež je známá líbivými chlapeckými skupinami a jejich sentimentálními, nepříliš nápaditými skladbami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků