Hlavní obsah
 

Noční oblohu nad Kanadou rozjasnila padající ohnivá koule

Palubní kamera policejního vozu zachytila v sobotu večer velmi jasný meteor, který padal nad kanadskou provincií Alberta. Na videu zveřejněném ve středu je vidět, jak těleso rozzářilo jinak černou oblohu.

 
Noční oblohu nad Kanadou rozjasnila padající ohnivá koule

Několik sekund trvající situaci zachytila kamera ve voze policisty Joshe Stachowa. Ten byl podle listu Edmonton Journal na cestě k nehodě, při které řidič poblíž městečka Manning srazil medvěda.

„Bylo jasněji a jasněji a najednou se na nebi objevil obrovský meteor. Chvíli jsem nevěděl, co se děje,“ popsal Stachow jev, k němuž došlo kolem půl desáté večer.

„Přijel jsem na místo nahlášené nehody a ten chlápek mluvil o tom, jak srazil medvěda. Všechny jsem utnul a jen se zeptal, jestli také viděli ten meteor,“ dodal policista.

Viceprezident Frank Florian z planetária Telus v Edmontonu potvrdil, že ví o hlášení očitých svědků, jež meteor také spatřili. Zároveň poprosil, ať se ozvou i další svědci, aby mohl společně s dalšími vědci určit co nejpřesněji místo, kam mohly dopadnout fragmenty kosmického tělesa. Sám pak označil okamžik, kdy se noc změnila v den, za skvělou podívanou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků