Hlavní obsah

Nigérijská siamská dvojčata byla oddělena po osmnáctihodinové operaci

Dvojčata Miracle a Testimony Ayeni byla od narození spojena v oblasti pánve, což je podle doktora Maxe Langhama velmi ojedinělé. Náročná osmnáctihodinová operace v dětské nemocnici v Memphisu naštěstí dopadla dobře.

Nigérijská siamská dvojčata byla oddělena po osmnáctihodinové operaci

Bez rozdělení by dvojčata neměla hezký život. Nemohla by chodit, byla by inkontinentní a zcela závislá na pomoci druhých. Rodiče přivezli děti z Nigérie. „Pokládali jsme si jen jedinou otázku - jestli je to pro děti dobré. Pokud ano, tak to podstoupíme,“ řekla pro Reuters maminka dvojčat Mary Ayeni.

Siamská dvojčata byla spojena pánví.

Foto: ČTK/AP

„Doufáme, že jednou budou schopné chodit, hrát si a běhat,“ řekl ortopedický chirurg William Warner.

Lékaři museli oddělit kůži, nohy a orgány holčiček. „Daří se jim dobře. Kdybyste je viděli, nevěřili byste, že podstoupily operaci minulý týden,“ tvrdí dojatá matka, která přiznala, že nevěřila, že by dolní končetiny dívek mohly kdy fungovat.

Rodiče dvojčat se vzdali svých pracovních míst, odjeli ze země a veškerou víru vložili do Boha a lékařů z LeBonheurské nemocnice.

Siamská dvojčata jsou téhož pohlaví srostlá ve stejných partiích těla. Zhruba polovina umírá záhy po porodu. Srůst těl se může vyskytnout v oblasti hlavy, dolní části zad nebo hrudníku. Kromě společného krevního oběhu sdílejí v některých případech i životně důležité funkce.

Oddělení bývá náročné a riziko úmrtí je vysoké. První operace oddělení siamských dvojčat se povedlo v roce 1952 v USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků