Hlavní obsah

Nic než pravda: Soutěžící několika ranami zabil člověka

Jaroslav Modrianský (51) začal svou cestu reality show Nic než pravda již v minulém díle. Teprve nyní však vyšly na povrch drsné skutečnosti. Ve svém mládí se totiž popral a zabil člověka. Přestože se nad svým činem prý mnohokrát zamýšlel, nikdy v sobě nenašel sílu, aby se s rodinou oběti sešel a omluvil se.

Nic než pravda: Soutěžící několika ranami zabil člověka

Vyučený truhlář Jaroslav Modrianský se do soutěže přihlásil především proto, aby se zviditelnil a vyzkoušel si, co vše zvládne a ustojí. V minulém díle vyšlo najevo, že nemá ideální vztahy se svou exmanželkou a dětmi, ani se svými sourozenci. V tomto díle byl poměrně jasně uveden důvod, sám Jaroslav se považuje za zločince a ví, že se ho jeho sourozenci bojí.

:. Jaroslav Modrianský v soutěži Nic než pravdafoto: TV Prima

Jaroslav tvrdí, že v určitém věku se v něm něco zlomilo a on si uvědomil, jaký život žil a prý se změnil. Nyní už doopravdy vystupuje vyrovnaným a slušným dojmem, ale pravdou zůstává, že ani nyní v sobě nenašel sílu a slušnost na to, aby se pozůstalým své oběti omluvil.

Označil se za zločince a zároveň dobrého člověka

Vzhledem k tomu, jak je Jaroslav se svou minulostí vyrovnaný, bylo překvapení, jak zbytečným způsobem vypadl. Na otázku, jestli sám sebe považuje za zločince, pokorně uznal, že ano a detektor lži s jeho tvrzením souhlasil. O chvíli později však na otázku, jestli si myslí, že je dobrý člověk, odpověděl taktéž kladně. V tom už se s ním polygraf neshodl a on tak odešel bez koruny.

Vysvětlení, proč tak odpověděl, bylo však poměrně rozumné. Vyhodnocení detektoru lži se nijak nedivil, ale uvedl, že otázku bral v přítomném čase, kdy už podle sebe dobrým člověkem je. Jak ale sám několikrát v horkém křesle prohlásil: "Minulost nelze odestát."

Šťastná navenek, realita je však jiná

Další soutěžící tohoto dílu pak byla Markéta Divišová (41) a ani její životní příběh nedával mnoho důvodů k úsměvu. Divišová na první pohled působí jako dobrácký smíšek. Ten druhý však ukáže, že v sobě skrývá nejedno bolestivé tajemství. Do soutěže ji přivedla především touha po poznání sama sebe.

:. Markéta Divišová v soutěži Nic než pravdafoto: TV Prima

Markéta je vnitřně velmi rozpolcená. Je vidět, že bere jako své velké selhání to, že dosud nebyla schopná přivést na svět potomka, to že už jedenáctkrát přišla o dítě, ji hluboce trápí. Chmurné nálady jí však vyvolávají i vzpomínky na dětství. Rodiče po ní příliš netoužili, a tak ji hodně vychovávaly babičky.

Otce nemá ráda

Patronkou jí byla ve studie mimo jiné matka, která se schovávala za slunečními brýlemi. Údajně ze zdravotních důvodů. I za tmavými skly však byly vidět úzkostlivé pohyby očí při jednotlivých odpovědích. Ideální vztah matka s dcerou dodnes evidentně nemají. O svém otci pak nechce Markéta skoro ani slyšet, i detektor lži jí dal za pravdu, že ho nemá ráda.

V pubertě se Markéta ocitla v diagnostickém ústavu a svým rodičům to zjevně do dnešní doby neodpustila. Otázka, zda má dobrý vztah se svou sestrou, se jí nakonec stala osudnou.

Tvrdila, že ano, avšak polygraf s jejím výrokem nesouhlasil. Sama Markéta po skončení soutěže uznala, že ví, proč se tak stalo. Kdyby prý měla odpovídat znovu, slovo "ano" by již nevyřkla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků