Hlavní obsah

Nevidomá žena utratila všechny úspory na záchranu poníka, který jí pomáhal žít

Přátelství až za hrob. Přesně tento vztah měla nevidomá jednašedesátiletá Ann Edieová s poníkem jménem Panda, který jí pomáhal žít v životě bez barev a obrazů. Když její věrná přítelkyně onemocněla, Anna neváhala utratit veškeré životní úspory.

Nevidomá žena utratila všechny úspory na záchranu poníka, který jí pomáhal žít

Panda Anně pomáhala žít normální život, naváděla ji po okolí, pomáhala do schodů nebo jí dokonce podávala předměty, jako klíče. Anna tak přizpůsobila svůj dům v americkém městě Albany ve státě New York k potřebám poníka. Po čtrnácti letech soužití ale přišla rána.

Loni Pandě zvěrolékaři diagnostikovali zauzlení střev. Anna se snažila život svého čtyřnohého přítele zachránit. Panda musela podstoupit několika naléhavých operací. Annu a jejího manžela, kteří jsou oba v důchodu, stály účty veterinářů více než 30 tisíc dolarů (cca 732 tisíc korun).

To samozřejmě Annu a jejího muže přivedlo na dno jejich úspor na důchod. Po mediální kampani se ozvali dárci, kteří manželům věnovali už více než 10 tisíc dolarů (244 tisíc korun). „Znamená to pro mě hodně. Panda pro mě není jen průvodce, ale hlavně přítel,“ řekla agentuře AP Anna s tím, že jako nevidomá už měla k asistenci i psy, ale na inteligenci poníků nedá dopustit, navíc na jejich srst nebývají lidé tolik alergičtí jako na psí a ještě poníci žijí déle než psi.

Pandě se po četných operacích daří zatím dobře. Už dokonce zvládá menší procházky. „Za Pandin život a to, že může být s námi doma, bych dala znovu všechny peníze, co mám,“ tvrdí nevidomá Anna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků