Hlavní obsah
Gorila se zachovala k malému opeřenci mírumilovně. Foto: Profimedia.cz

Netypické přátelství: gorila si v zoo hrála s malým káčátkem

Návštěvníci newyorské zoologické zahrady se vyděsili, když zjistili, že se do výběhu velké 90kilogramové gorily dostalo malé káčátko. Lidé se však mylně domnívali, že by se gorila mohla k opeřenému návštěvníkovi zachovat krutě.

Gorila se zachovala k malému opeřenci mírumilovně. Foto: Profimedia.cz
Netypické přátelství: gorila si v zoo hrála s malým káčátkem

Patnáctiletá gorilí samička Fran však neměla v plánu bezbrannému káčátku ublížit. Namísto toho vzala do ruky malý klacek a jemně ho s jeho pomocí zkoumala. Poté ho nechala s radostí chodit po svém výběhu a stále ho pobaveně sledovala. Teprve o chvíli později přišli do jejího výběhu ošetřovatelé, kteří drobného hosta odnesli do bezpečí.

Ačkoliv jsou gorily často vyobrazovány jako agresivní a nebezpeční zabijáci, jsou to ve skutečnosti povětšinou plachá stvoření.

Gorila se zachovala k malému opeřenci mírumilovně.

Foto: Profimedia.cz

Jednapadesátiletý fotograf Tom Warren zachytil dojemný výjev v zoo nacházející se v newyorské čtvrti Bronx a sám byl velice překvapen.

"Přišel jsem do zoo a hned jsem si všiml velkého shluku lidí okolo gorilího výběhu. Děti tam volaly, že vidí kačenku. Neváhal jsem a šel se podívat, co se děje. Bylo to roztomilé a vše nakonec dobře dopadlo," uvedl Warren.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků